ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2677152
*
nr 267 7152
Spegel
Förgylld, H.148
Utrop:
600 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 15:55:06
1
650 kr
14/9 11:05:43
2
500 kr
14/9 11:41:16
3
900 kr
14/9 12:06:07
3
Vinnande bud
15/9 15:19:35
4
750 kr
15/9 15:20:22
4
800 kr
15/9 15:21:13
4
850 kr
15/9 15:26:45
4
950 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 267 7152
Spegel
Förgylld, H.148
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 15:55:06 | 1 | 650 kr |
14/9 11:05:43 | 2 | 500 kr |
14/9 11:41:16 | 3 | 900 kr |
14/9 12:06:07 | 3 | Vinnande bud |
15/9 15:19:35 | 4 | 750 kr |
15/9 15:20:22 | 4 | 800 kr |
15/9 15:21:13 | 4 | 850 kr |
15/9 15:26:45 | 4 | 950 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27